6× na vyváženou snídani

7. června 2011 v 23:36 | Bellakris^ |  Diety
Snažíte se každé ráno dopřát si pestrou a vyváženou snídani, ale pořád tak trochu tápete, jak by měla vypadat? Ocenili byste i konkrétní tipy na kvalitní snídaňovou kombinaci? Tak šup šup Celý článek
Cereálie si v sušenkách zachovávají vysokou hodnotu

Zkuste sušenky a jogurt
Cereální sušenky BeBe Dobré ráno Mini jsou jako stvořené pro kombinaci s jogurtem. Díky mini formátu stačí jen nasypat sušenky do misky, zalít jogurtem, přidat kousek ovoce a nezapomenout po ránu doplnit tekutiny. Vyváženou snídani tak máte vmžiku připravenou. BeBe Dobré ráno Mini jsou k dostání ve dvou lahodných příchutích: kakaové a medové s oříšky.
6 tipů pro dobrou snídani
1. Dbejte na správné množství. Snídaně by měla hradit 20-25 % z celkového denního energetického příjmu. Převedeme-li toto množství na konkrétní příklad, jde o: 200 g jogurtu, 50 g BeBe Dobré ráno Mini, 150 g jahod a ovocný čaj. Dalším příkladem vhodné snídaně může být 1-2 kusy celozrnného pečiva lehce pomazané rostlinným tukem, k tomu šunka, méně tučný sýr nebo jogurt. Nezapomínejte přidat také kousek zeleniny a nápoj. Ranní kávu zkuste nahradit kávovinou.

2. Hlídejte si vyvážené složení. I pro snídani samozřejmě platí zásady zdravé výživy, a proto by měla být vyvážená. Zkuste například celozrnné pečivo s méně tučným sýrem, šunkou, tvarohem, vejcem nebo celozrnné cereálie (např. BeBe Dobré ráno) s jogurtem nebo mlékem. Ideální je doplnit snídani zeleninou nebo kouskem ovoce. Celozrnné pečivo má v sobě sacharidy, které tělo využívá jako zdroj energie. Výhodné je upřednostňovat celozrnné obiloviny, protože obsahují především komplexní sacharidy. Sýry, mléko, mléčné výrobky, vejce a podobně jsou zdrojem bílkovin, které slouží jako stavební složka všech tkání, jsou i důležité pro tvorbu protilátek a hormonů. Jejich výhodou je, že dokážou velmi dobře zasytit. Zelenina a ovoce vám dodají řadu vitaminů, minerálních látek a tolik důležité vlákniny. Samozřejmostí je doplnit snídani o dostatečné množství tekutin.

3. Nikdy na ni nezapomínejte: Snídaně patří mezi nejdůležitější jídla dne. Po celonočním hladovění slouží k doplnění energie, takže kdo nesnídá, bude během dopoledne více unavený a méně výkonný. Lékařské studie navíc prokazují, že u lidí, kteří nesnídají, je větší pravděpodobnost vzniku nadváhy nebo obezity.

4. Dejte přednost celozrnným cereáliím: Mouka, ze které se vyrábí bílé pečivo, vzniká pouze z vnitřní části obilného zrna, takže je ochuzena o důležitou vlákninu, vitaminy a minerální látky. Proto v rámci možností volte celozrnné pečivo. Jeho základem je totiž celozrnná mouka, v níž je rozemletá celá obilka - obilné zrno se všemi vrstvami. Obalové vrstvy jsou důležité právě pro vysoký obsah vlákniny, vitaminů a minerálních látek.

5. Sázejte na kvalitu. Při výběru cereálních výrobků si vždy vybírejte jen ty opravdu kvalitní. U snídaňových cereálií dbejte především na to, aby obsahovaly celozrnnou mouku. Co by naopak cereálie měly obsahovat v nejmenším množství, je obsah jednoduchých sacharidů, nasycených tuků a soli. Dnes už je na výrobce samozřejmě vyvinut určitý tlak, díky němuž se snaží vyhovět náročným požadavkům na nutriční hodnoty. Některé výrobky bývají obohacovány o vlákninu a vitaminy.

6. Mlsání doplňte bílkovinou. Máte rádi sladkou snídani, ale zdá se vám, že po sladkém cítíte větší chuť k jídlu? Pak vám tělo nejspíš naznačuje, že byste měli své ranní menu doplnit dávkou bílkovin. Bílkoviny totiž pomáhají tělu udržet pocit nasycení. V případě, že snídáte až cestou do práce, vezměte si alespoň lahvičku mléka nebo jogurt, který je bohatý bílkoviny, a k tomu ovoce nebo potravinu obsahující celozrnné cereálie. Pak už by se dalo prohlásit, že vaše snídaně je kompletní.

A co snídáte vy? :))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Váha?

0-50 kg 40.2% (51)
50-100 kg 59.8% (76)

Komentáře

1 Mey Mey | Web | 8. června 2011 v 14:33 | Reagovat

Já téměč tradičně mám k snídani toast a sýr a k pití vodu :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama